Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього.

/Files/images/novini/7059.gif

Як зазначається в «Приговоре общества селения Красной Луки», відкриття першої школи на території села Красна Лука відбулося в 1862 році. Це була приходська школа, де навчання здійснював священик Григорій Чесанов. Сама ж школа знаходилася в будинку вдови козачки Мокрини Самойленко. У 1865 р. місцеві жителі та козаки мали змогу заслухати і обговорити пропозицію приходського священика Григорія Чесанова і сільського голови Семена Іващенка про те, щоб знайти засоби для забезпечення і покращення умов роботи цієї школи.

Станом на 1900 рік у селі було 5 шкіл: 2 земські, 2 церковнопарафіяльні та школа грамоти.

У 1913-1915 роках у Красній Луці було побудоване нове добротне приміщення школи, у якому була передбачена і квартира для вчителів. Це приміщення експлуатується і до цього часу. Більшу частину займає дитячий садок, а решту – шкільні кабінети фізики та трудового навчання.

У 30-40 роках ХХ століття Краснолуцьку школу очолював Чирвон Іван Михайлович, а його дружина працювала вчителем початкових класів. Завучем та вчителем української мови в цей час був Лихвенко Панас Андрійович. До складу педагогічного колективу також входили: вчитель російської мови Усик Марія Іванівна, вчитель природознавства та біології Зубко Михайло Григорович, вчитель математики Бакай Степан Федорович, вчитель хімії Демченко Юрій Михайлович, вчитель української мови Кологривий Прокіп Назарович, Крат Іван Якович – викладач історії, Кологрива Ольга Антонівна та Левун Олександр Данилович. У зв'язку з великою кількістю учнів навчання проводилось у дві зміни.

У повоєнний час село було розподілене на два колгоспи – «Червоний партизан» і «Радянське життя». Саме тому в Красній Луці діяло дві початкові школи.У 1945 році в колгоспі «Червоний партизан» на території колишньої садиби пана Терещенка відкрили початкову школу(на фото). Кількість учнів була великою, тому перших класів було два.

На території сусіднього колгоспу у вересні 1945 року теж запрацювала початкова школа. Учні першого класу навчалися в приміщенні старої церковної школи під керівництвом Демченко Г. Ф.(в цьому приміщенні в даний час працює побуткомбінат). Учні 2-4 класів училися в, так званій, Дуненковій школі, оскільки вона розміщувалася в колишньому будинку пана Дуненка. Навчання в цьому приміщенні проводились до 1980 року.


/Files/photogallery/22222.jpg Після закінчення війни в Красній Луці відновилося навчання і в старшій семирічній школі, до якої пізніше приєдналися і початкові класи. Навчання проводилось у двох приміщеннях: у дореволюційній споруді та новозбудованій школі, яку побудували з розібраної сільської церкви(на фото). Цю школу в 1977 році визнали аварійною, і навчання в ній припинилося.

/Files/images/33333.jpg

У 1946 році директором школи був призначений Рогозянський Іван Панасович. До педагогічного колективу входили Крат І.Я – вчитель історії та географії, Левун О.А . – вчитель ботаніки, Литовка М.А. – вчитель початкових класів, Лифенко П.П. – вчитель української мови, Розколупа О.О. – вчитель фізичної культури, Розколупа Д.А. – вчитель німецької мови, Усик Т.В. – вчитель російської мови, Кошовий Є.К. – вчитель фізики, Троценко Т.П. – вчитель початкових класів, Борткевич О.М. – вчитель математики.

У 1953 році посаду директора посів Охріменко Максим Кирилович.

Наприкінці 60-х років і на початку 70-х років директором працював Грицан Микола Іванович(на фото).

/Files/photogallery/44444.jpg У цей же час школі було присвоєно ім'я Героя Радянського Союзу В.В. Овсяннікова, який героїчно загинув під час бою з фашистами поблизу Красної Луки .

Із 1973 по 1977 рік на посаді директора школи працював Авраменко Олександр Карпович. Разом із ним працювали такі педагоги: Поладич В.І., Хижняк Г.М., Жидівка М.І., Троценко Т.П., Хропко О. К., Самойленко Л.П., Литовка О.Ф., Степанова Г.О., Шимка Г.І., Тюжин Ю.С., Тюжина Г.П..

У 1977 році було розпочато добудову шкільного приміщення. Три роки навчання в школі відбувалося в дві зміни, у зв’язку з будівельними роботами. Воно проводилося одночасно в трьох приміщеннях, які знаходилися в різних частинах села.

У 1980 році добудоване приміщення було введене в експлуатацію. У новій школі знаходилися їдальня, бібліотека, 2 майстерні та просторі класи. У цей же час на місці старої школи розпочалося будівництво сільського спортзалу , який був відкритий у 1985 році. Навчальним процесом у цей час керував директор Тюжин Ю.С. До педагогічного колективу влилися молоді кадри: Заїка С.І., Мисюра М.Г., Лизогуб Л.В., Павленко Л.С., Левун Н.І.

У 1981 році директором школи було призначено Ковтуна С.Я.. На цій посаді він пропрацював до 1989 року. Його наступником став Рожко П.Д. За час його роботи було організовано підвіз на навчання дітей із села Бухалове.

У 2009 році педагогічний колектив школи очолила Заколодяжна Світлана Григорівна, яка з перших днів перебування на цій посаді проводила роботу зі спонсорами. Питання капітального ремонту шкільного приміщення успішно було вирішено у 2012 році.Краснолуцька школа стала справжнісіньким раєм, храмом науки і пізнання, окрасою рідного села. Пластикові вікна і двері, нова підлога, затишні і найсучасніші класи, естетично оздоблені коридори та їдальня – усе це дякуючизаслуженому працівнику транспорту України, Почесному залізничнику, кандидату технічних наук, лауреату Державної премії України у галузі науки та техніки Сергієнку Миколі Івановичу, випускнику1972 року. У січні 2016 року на фасаді шкільної будівлі було відкрито меморіальну дошку для вшанування його памяті.

/Files/images/333/2018-01-17_105513.jpg

У даний час у дев'яти класах навчається 66 учнів. Із 2013 року запроваджене інклюзивне навчання.

До капітального ремонту

/Files/images/55555.jpg

Школа сьогодні

/Files/images/66666.jpg

-4 класних кімнати для учнів 1-4 класів, 5 навчальних кімнат для учнів 5-9 класів;

- методичний кабінет;

- бібліотека;

- кабінети: інформатики, хімії, фізики;

- їдальня;

- навчально-дослідні ділянки;

- музей історії села;

Кiлькiсть переглядiв: 821

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.